4614600

Na dotaz

7 300 Kč s DPH

ks

Hvězdářský dalekohled se zrcadlovým objektivem typu Newton o průměru 130mm a s ohniskovou délkou 650mm na rovníkové montáži EQ-3 na ocelovém stativu s pochromovaným povrchem. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Hvězdářský dalekohled se zrcadlovým objektivem typu Newton o průměru 130mm a s ohniskovou délkou 650mm na rovníkové montáži EQ-3 na ocelovém stativu s pochromovaným povrchem.

Dalekohled má kratší ohniskovou délku větší zorné pole, proto jím můžete dobře pozorovat jasnější plošné objekty, jako jsou jasné galaxie, hvězdokupy, mlhoviny. Díky vybavení má dalekohled i dostatečné zvětšení na prozkoumání kráterů, brázd, pohoří a dalších útvarů na povrchu Měsíce, sledování kotoučků planet a rozeznání jasnějších dvojhvězd.

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

První pohled na Měsíc při větším zvětšením, rozpoznání jasných dvojhvězd, kotoučků jasných planet, Jupiterových měsíčků, objevení velké galaxie M31 v Andromedě, ale i pouhé vyhledání jasných i méně jasných hvězd v zorném poli dalekohledu mohou být pro malé i začínající objevitele skutečným zážitkem.

Dalekohled je díky menším rozměrům a lehké montáži ideální i na častější transport – získáte skvělý dalekohled i na cesty za temnou oblohou.

Dalekohled je za velmi dobrou cenu včetně příslušenství.

Popis vlastností:

  • Zrcadlový objektiv o průměru 130mm s ohniskovou délkou 650mm a aperturním poměrem 1/5.
  • Součástí sady jsou okuláry K 25mm (26x) a K10mm (65x) a Barlow čočka 3x, která násobí zvětšení na 78x a 195x.
  • Max. doporučitelné zvětšení je cca 260x.
  • Záměrný LED hledáček s červeným bodem.
  • Celokovový tubus je upevněný k montáži pomocí pevných obručí.
  • Rovníková montáž EQ3 s jemnými posuvy v obou osách usnadní pozorování objektů při jejich zdánlivém pohybu na obloze.
  • Montáž je umístěná na ocelovém trubkovém stativu s pochromovaným povrchem a měnitelnou výškou od 63-108cm.

 Rovníková montáž:

  • Montáž dalekohledu je rovníkového typu. Dvě osy montáže jsou na sebe navzájem kolmé a celá montáž se naklápí pod úhlem zeměpisné šířky místa pozorování.
  • Jelikož se naše planeta Země otáčí kolem své osy, která je nakloněná pod úhlem cca 23,5°, jeví se nám všechny vzdálené objekty na obloze, jako by se pohybovaly od východu k západu. Dalekohled má velmi malé zorné pole, a proto je potřeba neustále otáčet tubus ve směru zdánlivého pohybu objektu, aby objekt nezmizel ze zorného pole.
  • Rovníková montáž usnadňuje sledování objektů v zorném poli dalekohledu. Při správně nastavené rovníkové montáži stačí pro udržení objektů v zorném poli otáčet pouze kolem jedné osy.

 Balení obsahuje: tubus, okuláry, Barlow čočka, stativ, montáž.

 TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Typ dalekohledu
Zrcadlový
Optický systém
Newton
Průměr objektivu
130mm
Ohnisková délka
650mm
Aperturní poměr
f/5
Materiál hlavní zrcadlo
Sklo s nízkou teplotní roztažností
Max. využitelné zvětšení cca
260x
Okulárový výstup
31,7mm (1,25")
Okuláry v sadě
K 25mm (26x) a K10mm (65x)
Hledáček
Záměrný s červeným bodem - LED
Ostření
Hřebenové
Montáž
EQ - rovníková
Stativ montáže
Ocelový, pochromovaný - stavitelná výška
Motory
Volitelné příslušenství
Materiál tubus
Kov - tenkostěnný
Rozměry tubusu
610mm x 160mm
Hmotnost tubusu
3,25kg
Hmotnost montáže
2kg
Hmotnost celková
8,5kg

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html