1721034

3-5 dní V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

5 560 Kč s DPH

5 950 Kč

390 Kč s DPH (7%)

ks

Vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled malých rozměrů se zvětšením 10x, průměrem objektivu 34mm a zorným polem 107m/1000m. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Z větví starého stromu se ozývá duté bouchání, datel neb strakapoud, napadne vás… Dravec krouží přímo nad vámi, pak se usadí na větev vysokého stromu a rozhlíží se po krajině.  Ve větvích stromů švitoří drobní ptáčci, ale dobře nerozeznáte o jaký druh, se jedná, že by sýkorky nebo brhlíci? Možná by pomohl dalekohled.                                                      

Dalekohled s průměrem 42mm se vám jeví příliš objemný a těžký a nechcete za něj vydávat zbytečně velkou částku? Malý kapesní dalekohled je zase příliš malý a na rozeznání detailů nestačí? Zkuste univerzální dalekohled Bresser Pirsch s průměrem objektivu 34mm a kompaktním tělem, které má otevřený design bez středového můstku. Dalekohled se velmi dobře drží při pozorování a velmi pohodlně se nosí. Můžete jej mít při sobě na procházce i na delším turistickém výletě.

Dalekohledy Bresser Pirsch mají kvalitní BaK4 optiku, FMC antireflexní vrstvy, fázové vrstvy na střechových hranolech, přesné a jemné ostření, očnice s pogumovaným povrchem, otevřený design bez středového můstku pro pohodlný úchop a nošení.

Získáte  skladný dalekohled s velkým zorným polem, který dává ostrý a jasný obraz s kontrastem a věrným podáním barev. 

Dalekohledy s průměrem 34mm mají velké zorné pole a jasný, ostrý obraz s kontrastem jako průměry 42mm. Během dne nerozeznáte rozdíl. Navíc ušetříte náklady, které byste dali za průměr 42mm.

Dalekohled je ideální na turistiku, výlety do přírody i na delší výpravy.

Dalekohledy řady Pirsch jsou vodotěsné do tlaku odpovídajícího vodnímu sloupci 1metru a vnitřní prostory jsou proti zamlžování plněné dusíkem. Dalekohledy Bresser Pirsch můžete používat v každém počasí (snad kromě extrémních mrazů).

Optika:

 • Všechny optické části jsou vyrobené z kvalitního optického skla BaK4.
 • Optické plochy jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami FMC Bresser, které zlepšují přenos světla optickou soustavou a zvyšují celkovou reálnou světelnost dalekohledu.
 • Střechové hranoly jsou opatřené fázovými vrstvami, které zlepšují ostrost a kontrast obrazu a při dlouhodobém pozorování neunavují oči.
 • Se zvětšením 10x můžete pozorovat i jemné detaily.
 • Zorné pole je široké 107m/1km .
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je od 4m. Můžete pozorovat i blízké objekty.
 • Kvalitní materiály a sesazení dílů dalekohledu výrazně eliminují i zbytkovou barevnou vadu, která se téměř neprojevuje.
 • Okraje zorného pole jsou pěkně ostře ohraničené a zlepšují tak vnímání obrazu. 

Mechanika a zpracování:

 • Zpracování mechanických částí dalekohledu je na velmi vysoké úrovni.
 • Dalekohled má otevřený design bez středového můstku. Velmi dobře se vám bude nosit i držet při pozorování.
 • Tělo dalekohledu je vyrobené z hořčíkové slitiny a má ergonomicky tvarovaný design, který je vynikající pro pohodlné držení během pozorování, ale i při manipulaci s dalekohledem. Povrch je pokrytý na omak velmi příjemným pryžovým materiálem.
 • Tělo dalekohledu je vodotěsné a plněné dusíkem proti zamlžování vnitřních částí při přecházení  extrémních teplotních rozdílů. Vnitřní části jsou tak chráněné proti případné korozi a mají delší životnost.
 • Dalekohled má vysunovací otočné očnice, které pěkně vymezují okraje zorného pole. Pozorovat lze i s nasazenými brýlemi.
 • Očnice mají pogumovaný povrch a výborně padnou na oční jamky, Pozorování je pohodlné.
 • Na pravém okuláru je dioptrická korekce fungující v rozmezí  +/- 2D.
 • Ostření je citlivé a velmi přesné. Ostřící segment je možné díky povrchovému vroubkování velmi dobře ovládat i v dešti nebo za mrazu.
 • Dalekohled má menší rozměry a nízkou hmotnost, takže se pohodlně vejde i do menšího batohu nebo cyklobrašny.

TIP:  Univerzální dalekohled Bresser Pirsch je ideální na turistiku, výlety do přírody, delší výpravy. Dalekohledy řady Pirsch jsou vodotěsné a plněné dusíkem, lze je používat v každém počasí. Díky průměru 34mm získáte velké zorné pole, jasný a ostrý obraz a navíc ušetříte náklady za průměr 42mm.

Obsah balení: dalekohled, popruh, brašna, čistící antistatická utěrka.

Základní parametry výrobku:

 • Zvětšení je: 10x
 • Průměr objektivu je: 34mm
 • Zorné pole je: 107m/1000m
 • Rozměry dalekohledu jsou:  129mmx124mmx43mm
 • Hmotnost je:  429g

Záruka: 2 roky ze zákona, výrobce poskytuje záruku 10 let.

Budeme potěšení, pokud si u nás dalekohled objednáte a budete s ním spokojení.

 

Rozměr (zvětšení x průměr)
10x34
Zvětšení
10x
Průměr objektivu
34mm
Zorné pole
107m/1000m
Zorný úhel
6,11°
Hranolová soustava
Střechové hranoly
Optický materiál
BaK4 optické sklo
Průměr výstupní pupily
3,4mm
Vzdálenost výstupní pupily
16mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
4m
Mezioční vzdálenost
56-76mm
Vodotěsnost
Ano
Plnění inertním plynem
Ano - N2 (dusík)
Dioptrická korekce
Ano
Očnice
Pogumované, otočné, vysunovací
Antireflexní vrstvy
FMC Bresser
Fázové vrstvy
Ano
Ostření
Centrální, vnitřní
Závit pro stativový adapter
Ano
Oblast využití
Pro všestranné využití - běžné pozorování, ornitologie, lov, výlety ..., Turistika - malé rozměry, nižší hmotnost, dobře skladné
Barva
olivová
Rozměry
129mmx124mmx43mm
Hmotnost
429g
Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

18. 05. 2016

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html