4322000

Na dotaz

11 800 Kč s DPH

ks

Pozorovací dalekohled s průměrem 100mm Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Vodotěsný monokulární dalekohled s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 25x-75x, průměrem objektivu 100mm a zorným polem 26m-14m/1km.

Dalekohled má velmi dobrou světelnost a výbornou kvalitu optiky ve své cenové kategorii. Dalekohledem je možné pozorovat objekty již od vzdálenosti 8 metrů.

Optika:

  • Optická soustava obsahuje dvojčlenný achromatický objektiv s velkým průměrem 100mm, hranolový systém pro pozorování pod úhlem 45° a okulár s plynule měnitelným zvětšením.
  • Všechny optické prvky jsou vyrobeny z optického skla velmi dobré kvality a jsou opatřeny antireflexními vrstvami Bresser - FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

Mechanika a zpracování

  • Dalekohled je vodotěsný a proti rosení vnitřních částí je plněný dusíkem. Povrch těla dalekohledu je pogumovaný.
  • Objektiv je opatřený vysunovací rosnicí / sluneční clonou, která odstíní nežádoucí boční paprsky a zabrání orosení vnější optické plochy. 
  • Zvětšení lze měnit otáčením zoomovacího kroužku na těle okuláru, kde je i stupnice zvětšení.
  • Okulár má gumovou očnici, která netlačí na oční jamku. Pokud chcete pozorovat s nasazenými brýlemi, je možné očnici ohrnout. Vzhledem ke kratší vzdálenosti výstupní pupily (18mm-15mm) však doporučujeme pozorovat bez brýlí.
  • Tělo dalekohledu je nasazené v objímce s patkou, v níž je závit pro uchycení ke stativu. Tubusem lze v objímce otáčet kolem optické osy objektivu o 360° a nastavit tak dalekohled do nejpříhodnější polohy pro pozorování a pomocí aretačního šroubku jej v této poloze zajistit.
  • Ostření je vnitřní jednostupňové a je dostatečně přesné. Ostřící segment je umístěný na pravé hranolové straně těla dalekohledu a je dobře ovladatelný.
  • Dalekohled je dodávaný v textilním zpevněném pouzdře s odnímatelnými kryty okuláru a objektivu. V tomto pouzdře jej lze ponechat i při upevnění na stativu během pozorování. V místě patky a ostřícího šroubu jsou v pouzdře vytvořeny otvory.

Obsah balení:

Součástí dodávky je dalekohled se zoom okulárem, krytky optiky a přepravní pouzdro.

Rozměr (zvětšení x průměr)
25-75x100
Zvětšení
25-75x
Průměr objektivu
100mm
Zorné pole
26m - 14m/1000m
Zorný úhel
1.5° - 0.8°
Hranolová soustava
Střechové hranoly
Optický materiál
BaK4 optické sklo
Průměr výstupní pupily
4mm - 1.33mm
Vzdálenost výstupní pupily
18mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
8m
Vodotěsnost
Ano
Plnění inertním plynem
Ano - N2 (dusík)
Dioptrická korekce
Ano
Očnice
gumová
Antireflexní vrstvy
FMC Bresser
Fázové vrstvy
Ne
Ostření
Centrální, vnitřní
Závit pro stativový adapter
Ano
Barva
olivová
Rozměry
485x177x127mm
Hmotnost
2400g

Kontaktujte nás!

Alternativní produkty 2
google1a3235dafa6ecae9.html