28079

Na dotaz

490 Kč s DPH

Sluneční filtry Levenhuk jsou vyrobeny pomocí speciální fólie na níž je nanesený sluneční filtr. Folie včetně filtru vyrábí německá firma Baader Planetarium.

Díky těmto filtrům můžete, při zachování určitých bezpečnostních pravidel, pozorovat povrch Slunce, aniž byste se museli obávat poškození zraku.

Odstínění většiny slunečního světla je zajištěné pomocí fólie Baader Planetarium AstroSolar Visual.

Již při zvětšení 60x můžete na slunečním povrchu spatřit některé podrobnosti, například granulaci; při vyšších hodnotách zvětšení budete schopni rozlišit strukturu i slunečních skvrn.

Při pozorování přes tyto filtry má pozorovaný obraz Slunce neutrální bílo šedou barvu.

Jak si správně vybrat sluneční filtr k teleskopu

Při výběru slunečního filtru vezměte v úvahu více parametrů než jen optickou konstrukci a aperturu svého teleskopu.

Filtr totiž musí nejen zcela zakrývat čočku objektivu, ale zároveň musí jít dobře nasadit na tubus teleskopu. Při pozorování doporučujeme navíc objímku, v níž je filtr zasazený, připevnit k tubusu dalekohledu lepicí páskou, aby nedošlo k jeho náhodnému sklouznutí.

Hlavním kritériem pro volbu vhodného filtru v objímce je průměru tubusu teleskopu/rosnice. 

Pokud budete objímku s filtrem nasazovat na vnější část (obvod) tubusu, pak vybírejte podle vnitřního průměru objímky filtru. Vnitřní průměr objímky filtru musí být shodný s vnějším průměrem tubusu / rosnice dalekohledu.

Pokud budete vsazovat objímku s filtrem do tubusu dalekohledu, pak vybírejte podle vnějšího průměru objímky filtru.Vnější průměr objímky filtru musí být stejný jako vnitřní průměr tubusu.

Před nákupem tohoto filtru změřte tedy příslušný průměr tubusu svého teleskopu a zkontrolujte, zda odpovídá hodnotám uvedeným v tabulce specifikací.

Specifikace :
Optická hustota ND 5,0
Apertura filtru (průměr fólie) 75mm
Vnitřní průměr objímky 107mm
Vnější průměr objímky 109mm

Tento filtr lze používat i s teleskopy jiných výrobců podobné konstrukce a průměru tubusu. Před nákupem filtru doporučujeme provést kontrolu vnitřního a vnějšího průměru optického tubusu vašeho teleskopu.

VÝSTRAHA! Nikdy – ani na okamžik - se přes teleskop nebo pointační dalekohled (hledáček) nedívejte přímo do slunce, aniž byste použili odborně vyrobený solární fltr, který bude zcela překrývat objektiv přístroje. Nedodržením tohoto pokynu se vystavujete nebezpečí trvalého poškození zraku.

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html