R370

Na dotaz

2 970 Kč s DPH

Binokulární dalekohledy Raptor™

Není lepší investice než do kvalitního binokulárního dalekohledu s „porro“ hranoly.

Dalekohledy Vortex Raptor jsou výkonné binokulární dalekohledy klasické „porro“ konstrukce.  Skladné, kompaktní, vodotěsné, s FMC antireflexními vrstvami a se širokým zorným polem.

Mají jasný a ostrý obraz s věrným podáním barev – dokonce i v horších světelných podmínkách.

Díky možnosti nastavení velkého rozsahu vzdáleností mezi okuláry je mohou používat všichni členové rodiny včetně malých dětí. Ideální dalekohledy i pro malé pozorovatele.

Děti by měly používat dalekohled jen s dohledem dospělé osoby, aby se ze zvědavosti nebo omylem nepodívaly na Slunce, kdy by mohlo dojít k vážnému poškození zraku.

Optické vlastnosti:

 • Optický materiál: optika je vyrobená z kvalitního skla BaK4.
 • Antireflexní vrstvy: všechny plochy na rozhraní vzduch-sklo jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami FMC Vortex, které zlepšují přenos světla optickou soustavou. Díky nim získáte jasný obraz i v horších světelných podmínkách.
 • Zvětšení: 10x je ideální pro ostrý a stabilní obraz a široké zorné pole. Je také výborné pokud pozorují malé děti, kdy se jim „obraz tolik nehýbe“.
 • Zorné pole: 110m/1000m využijete i při pozorování pohybujících se objektů.

 Konstrukční vlastnosti:

 • Soustava „Porro“ hranolů: díky nim má obraz velkou hloubku ostrosti, plastičnost a široké zorné pole.
 • Vodotěsnost: je zajištěná pomocí O-kroužků a chrání před pronikáním vlhkosti, nečistot a prachu do tubusů dalekohledu. Díky tomu můžete dalekohled používat i v nepříznivých podmínkách v každém prostředí.
 • Ochrana proti zamlžení: vnitřní prostory dalekohledu jsou naplněny inertním plynem (dusíkem), který zamezuje zamlžování vnitřních částí při náhlých změnách teplot, chrání proti korozi a prodlužuje životnost dalekohledu.
 • Pogumovaný povrch: tělo dalekohledu je opatřené pogumováním, které jej chrání proti nechtěnému vyklouznutí z rukou (např. v dešti – kdy je povrch mokrý), umožní pohodlné držení během pozorování a chrání dalekohled před drobnými nárazy.

Užitečné vlastnosti:

 • Nastavitelné očnice: otočné vysunovací očnice s pogumovaným povrchem jemně dosedají na oční jamky a nepropouští boční světlo – díky jim si můžete pohodlně užít kvalitní obraz. Pokud necháte očnice zasunuté, je možné se do dalekohledu dívat i s nasazenými brýlemi.   
 • Centrální ostření: obraz zaostříte otáčením ostřícího válečku mezi tubusy. Jeho povrch je zdrsněný pro snadné ovládání. Ostření je přesné a dostatečně jemné.
 • Dioptrická korekce: jako většina dalekohledů, i tento dalekohled má možnost úpravy rozdílu mezi zaostřením očí – tzv. dioptrickou korekci. Díky ní lze upravit zaostření obrazu tak, aby jej obě oči viděly ostře.
 • Součástí je pevné pouzdro, v němž lze dalekohled uschovat v době, kdy jej zrovna nepoužíváte. Bude pak chráněný před nárazy a nečistotami při přemisťování nebo skladování
 • Dalekohled má ergonomicky tvarované tělo s pogumovaným povrchem, proto se velmi dobře drží. Drážkování brání proti vyklouznutí, pokud je povrch mokrý. Můžete jej tedy bez obav používat v jakémkoli počasí.

TIP:  dalekohled má skvělý poměr cena/kvalita. Malé rozměry, nízká hmotnost a jasný ostrý obraz z něj dělají pomocníka, který se vám vejde do malé brašny nebo batůžku. Je ideální na ornitologii, turistiku, cykloturistiku nebo běžné vycházky do přírody.

Obsah balení: dalekohled, brašna, krytky, popruh, antistatická utěrka.

Základní parametry výrobku:

 • Zvětšení je: 10x
 • Průměr objektivu je: 32mm
 • Zorné pole je: 110m/1000m
 • Rozměry dalekohledu jsou:  142mm x 112mm
 • Hmotnost je: 490g.

Záruka: 2 roky ze zákona, výrobce poskytuje neomezenou VIP Vortex záruku.

Budeme potěšení, pokud si dalekohled u nás objednáte a budete s ním spokojení.

Rozměr (zvětšení x průměr)
10x32
Zvětšení
10x
Průměr objektivu
32mm
Zorné pole
110m/1000m
Zorný úhel
6,3°
Hranolová soustava
Porro hranoly
Optický materiál
BaK4 optické sklo
Průměr výstupní pupily
3,2mm
Vzdálenost výstupní pupily
14mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
4,5m
Mezioční vzdálenost
50-70mm
Vodotěsnost
Ano
Plnění inertním plynem
Ano - N2 (dusík)
Dioptrická korekce
Ano
Očnice
Pogumované, otočné, vysunovací
Antireflexní vrstvy
Vortex FMC
Fázové vrstvy
Ne
Ostření
Centrální, raménkové
Závit pro stativový adapter
Ne
Oblast využití
Pro všestranné využití - běžné pozorování, ornitologie, lov, výlety ...
Barva
olivová
Rozměry
142x112mm
Hmotnost
490g
VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

18. 09. 2016

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.

Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

18. 05. 2016

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Kontaktujte nás!

Příslušenství 3
google1a3235dafa6ecae9.html