VR-1556

Na dotaz

15 400 Kč s DPH


Budiž světlo!

Dalekohledy Vulture HD s objektivy o průměru 56mm dávají nepředstavitelně jasný a ostrý obraz dokonce i ve špatných světelných podmínkách v šeru nebo v noci za jasné oblohy.

Střechové hranoly s fázovými vrstvami a vícenásobnými antireflexními vrstvami Vortex XR™ vytváří jasný a perfektně ostrý obraz od kraje do kraje zorného pole.

Ochranné vrstvy Vortex ArmorTek nanesené na vnějších čočkách jsou účinné proti drobným škrábancům a skvrnám.

Optické vlastnosti:

 • HD (High Density) optika s velmi nízkou disperzí poskytuje ostrý obraz s rozlišením i velmi jemných detailů a věrné podání barev.
 • XR™ Fully Multi-Coated  - speciální antireflexní vrstvy od firmy Vortex, které výrazným způsobem zvyšují účinnost přenosu světla optickou soustavou a dávají jasný obraz.
 • Fázové vrstvy na střechových hranolech – korigují fázový posun světla při průchodem hranoly a mají velký vliv na čistotu a ostrost obrazu. Získáte dalekohled s vysokou rozlišovací schopností.
 • Vícenásobné dielektrické vrstvy na střechových hranolech poskytují jasný a čistý obraz s věrným podáním barev.

Konstrukční vlastnosti:

 • Střechové hranoly – umožní vyrobit výkonný dalekohled s menšími rozměry a delší životností.
 • Vodotěsnost – dalekohledy jsou těsněné proti průniku vody, vlhkosti, nečistoty a prachu. je možné je použít i v nepříznivém počasí.
 • Inertní plyn (argon) chrání vnitřní prostory dalekohledu před srážením vlhkosti během teplotních výkyvů a výrazně tak prodlužuje živostnost dalekohledu.
 • ArmorTek  - speciální tvrzené vrstvy na vnějších čočkách dalekohledu chrání před drobnými škrábanci, mastnými skvrnami a nečistotami.
 • Pogumovaný povrch – chrání proti nechtěnému vyklouznutí dalekohledu z rukou a zlepšuje stabilitu úchopu během pozorování.
 • Průměr objektivů 56 mm  - zlepšuje světelnost i v šeru nebo za jasné noci.

Užitečné vlastnosti:

 • Nastavitelné vysunovací očnice – usnadňují vymezení okrajů zorného pole podle očí pozorovatele. Umožňují (pokud jsou zasunuté) pozorovat i s nasazenými brýlemi. Zároveň brání průniku nežádoucího bočního světla do okulárů. Povrch očnic je pogumovaný, takže příjemně dolehou na oční jamky a pozorování je pohodlné.
 • Centrální ostření – umožní současné zaostření obou okulárů otáčením pouze jednoho ostřícího segmentu. Ostřící kolečko pro snadné ovládání na obvodu drážkované. Ostření je přesné s jemným chodem.
 • Dioptrická korekce – pokud máte na každém oku jiné dioptrie, pak právě tato korekce umožní vyrovnat zaostření tak, aby bylo souběžně správně pro obě oči najednou.  
 • Závit pro stativ – dalekohled lze upevnit ke stativu s dostatečnou nosností pomocí stativového adapteru (je součástí balení) a zajistit tak stabilitu při pozorování. Tímto můžete v obraze rozlišit jemnější detaily než při držení dalekohledu v ruce.

TIP:  jeden z nejlepších dalekohledů pro pozorování v šeru a za jasné noci. Excelentní obraz za velmi přijatelnou cenu dokonce i při zvětšení 15x.  Ideální dalekohled na rozeznání detailů.

Obsah balení: dalekohled, stativový adapter, brašna, krytky, popruh, antistatická utěrka.

Základní parametry výrobku:

 • Zvětšení je: 15x
 • Průměr objektivu je: 56mm
 • Zorné pole je: 75m/1000m
 • Rozměry dalekohledu jsou:  165mm x 145mm x 65mm
 • Hmotnost je: 1111g.

Záruka: 2 roky ze zákona, výrobce poskytuje neomezenou VIP Vortex záruku.

Budeme potěšení, pokud si dalekohled u nás objednáte a budete s ním spokojení.

Rozměr (zvětšení x průměr)
15x56
Zvětšení
15x
Průměr objektivu
56mm
Zorné pole
75m/1000m
Zorný úhel
4,3°
Hranolová soustava
Střechové hranoly
Průměr výstupní pupily
3,74mm
Vzdálenost výstupní pupily
15mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
4,5m
Mezioční vzdálenost
57-72mm
Vodotěsnost
Ano
Plnění inertním plynem
Ano - Ar (argon)
Dioptrická korekce
Ano
Očnice
Pogumované, otočné, vysunovací
Antireflexní vrstvy
Vortex XR FMC
Fázové vrstvy
Ano
Ostření
Centrální, vnitřní
Závit pro stativový adapter
Ano
Oblast využití
Dalekohledy velkým zvětšením - velké přiblížení, vhodnější použít se stativem., Myslivost - dobrá světelnost pro pozorování v šeru
Barva
olivová
Rozměry
165mm x 145mm x 65mm
Hmotnost
1111g

VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

18. 09. 2016

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.

Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

18. 05. 2016

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Kontaktujte nás!

Příslušenství 3
google1a3235dafa6ecae9.html