0510330

Na dotaz

8 890 Kč s DPH

Po třech letech testů a úprav představuje firma Explore Scientific nový komakorektor Explore Scientific High Resolution (HR).

Tento korektor je třída sama pro sebe - je plně funkční i pro visuální pozorování a prodlužuje ohniskovou délku pouze o 6%.

Explore Scientific Coma Correktor je dodávaný jako kompletní set spolu s otočným ostřícím segmentem s laserem rytou stupnicí.

V sadě je tedy korektor, adapter T2 (M42x0,75mm), M48 (M48x1) a ostřící segment pro vizuální pozorování.

Tento komakorektor je skutečně pro vysoké rozlišení. Polychromatický Strehl efekt je 0,98 při f/4 a 0,96 při f/3! Takže může zůstat nasazený na dalekohledu a můžete si vychutnat detail na Jupiteru i jeho měsíčky. všimněte si na grafu jak se chová ostrost s a bez korektoru (příklady jsou při 400mm f/4, f/3,5 a f/3). Tyto grafy jsou pro FLAT FIELD! Tyto vlastnosti dosáhnete bez přeostřování!

- Délka korektoru je cca 85mm.

- Pro použití HR komakorektoru pro visuální pozorování, budete potřebovat, aby měl okulárový výtah možnost zasunout tubus minimálně o 32mm dovnitř tubusu. Při fotografování posouvá komakorektor ohnisko o 35mm směrem ven z tubusu, takže pokud nemáte problém dosáhnout ohniska bez koma korektoru, pak s ním jej dosáhnete také.

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html