9101000

Na dotaz

1 950 Kč s DPH

ks

Dětský dalekohled na pozorování hvězd, Měsíce a planet Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Dětský hvězdářský dalekohled s čočkovým objektivem o průměru 50mm a ohniskovou délkou 600mm, dává zvětšení 30x, 48x a 150x. Dalekohled je dodávaný s jednoduchou azimutální montáží na hliníkovém stativu s měnitelnou výškou v rozmezí 70-100cm.

Dalekohled pro první zkoumání noční oblohy, Měsíce, planet. Dětem může poskytnout jedinečný zážitek při poznávání vesmírných objektů na noční obloze.

První pohled na Měsíc při větším zvětšením, rozpoznání jasných dvojhvězd, kotoučků jasných planet, Jupiterových měsíčků, objevení velké galaxie M31 v Andromedě, ale i pouhé vyhledání jasných i méně jasných hvězd v zorném poli dalekohledu mohou být pro malé objevitele skutečným zážitkem.

Tento dalekohled je vhodný pro úplně samostatné začátky. Dalekohledem je možné pozorovat i pozemské objekty v okolní přírodě.

Popis vlastností:

  • Achromatický čočkový objektiv o průměru 50mm s ohniskovou délkou 600mm.
  • Je dodávaný se třemi okuláry 4mm (zvětšení 150x) / 12.5mm (zvětšení 48x) / 20mm (zvětšení 30x). Okuláry mají průměr 31,7mm (1,25").
  • Převracející Barlow 1.5x - převrací obraz a umožňuje použití dalekohledu na pozorování pozemských objektů a zároveň zvětšuje výsledné zvětšení 1.5x.
  • Optický hledáček 5x24mm pro snazší nalezení objektů.
  • Zenitové zrcátko pro pohodlné pozorování objektů v nadhlavníku.
  • Dalekohled je umístěný na jednoduché azimutální montáži, která umožňuje snadné natáčení a vyhledávání objektů.
  • Měsíční filtr.
  • CD s astro-softwarem - mapou hvězdné oblohy.
  • Hliníkový stativ s nastavitelnou výškou 70-100cm.

 Balení obsahuje: dalekohled, stativ, montáž, okuláry, hledáček, převracející Barlow 1.5x, zenitové zrcátko, CD s mapou oblohy.

TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Typ dalekohledu
Čočkový
Optický systém
Achromat
Průměr objektivu
50mm
Ohnisková délka
600mm
Okulárový výstup
31,7mm (1,25")
Okuláry v sadě
4mm, 12.5mm, 20mm
Hledáček
Optický 5x24mm
Ostření
Hřebenové
Montáž
AZ - azimutální
Stativ montáže
Hliníkový - stavitelná výška

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html