4780909

Na dotaz

6 990 Kč s DPH

7 500 Kč

510 Kč s DPH (7%)

ks

Čočkový hvězdářský dalekohled na rovníkové montáži Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Hvězdářský dalekohled s achromatickým čočkovým objektivem o průměru 80mm a ohniskovou délkou 900mm je dodávaný na rovníkové montáži.

Objektiv o průměru 80mm pojme o 30% více světla než objektiv o průměru 70mm, a proto je jím možné pozorovat i detaily na kotoučku planety Mars.

Dalekohled velmi dobře poslouží k prozkoumání kráterů, brázd, pohoří a dalších útvarů na povrchu Měsíce, sledování kotoučků planet, rozeznání jasnějších dvojhvězd.

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

První pohled na Měsíc při větším zvětšením, rozpoznání jasných dvojhvězd, kotoučků jasných planet, Jupiterových měsíčků, objevení velké galaxie M31 v Andromedě, ale i pouhé vyhledání jasných i méně jasných hvězd v zorném poli dalekohledu mohou být pro malé objevitele skutečným zážitkem.

Rovníková montáž:

 • Montáž dalekohledu je rovníkového typu. Dvě osy montáže jsou na sebe navzájem kolmé a celá montáž se naklápí pod úhlem zeměpisné šířky místa pozorování.
 • Jelikož se naše planeta Země otáčí kolem své osy, která je nakloněná pod úhlem cca 23,5°, jeví se nám všechny vzdálené objekty na obloze, jako by se pohybovaly od východu k západu. Dalekohled má velmi malé zorné pole a tak je potřeba, neustále otáčet tubus ve směru zdánlivého pohybu objektu, aby nám objekt nezmizel ze zorného pole.
 • Rovníková montáž právě usnadňuje sledování objektů v zorném poli dalekohledu. Při správně nastavené rovníkové montáži stačí pro udržení objektů v zorném poli otáčet pouze kolem jedné osy.

Popis vlastností:

 • Achromatický čočkový objektiv se dvěma členy z optického skla BaK-4.
 • Průměr objektivu je 80mm, ohnisková vzdálenost 900mm.
 • Hřebenové ostření je dostatečně přesné.
 • Záměrný LED hledáček s červeným bodem.
 • V sadě jsou dva okuláry - 4mm a 20mm o průměru 31.7mm, které dávají zvětšení 225x a 45x.
 • Přiložený Bralow násobí zvětšení 3x (135x a 675x).
 • Diagonální zrcátko usnadní pozorování objektů v nadhlavníku.
 • Tubus je uvnitř opatřený černým matným nátěrem proti vnitřním odleskům a na povrchu je použit design, který imituje karbonová vlákna.
 • Speciální adaptér pro přidržení Smartphonu umožní získat poměrně pěkné fotografie Měsíce.
 • Dalekohled je upevněný na rovníkové montáži německého typu, která usnadní pozorování objektů při jejich zdánlivém pohybu na obloze.
 • Stativ je hliníkový a je výškově nastavitelný. Je pevný a dává dalekohledu na montáži dobrou stabilitu.

Součástí balení je: dalekohled, EQ rovníková montáž, hliníkový stativ, 2 okuláry, 3x Barlow, diagonální zrcátko, Smartphone adapter.

TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Typ dalekohledu
Čočkový
Optický systém
Achromat
Průměr objektivu
80mm
Ohnisková délka
900mm
Aperturní poměr
f/11,2
Max. využitelné zvětšení cca
160x
Okulárový výstup
31,7mm (1,25")
Okuláry v sadě
4mm a 20mm
Hledáček
Záměrný s červeným bodem - LED
Ostření
Hřebenové
Montáž
EQ-Sky - rovníková
Stativ montáže
Hliníkový - stavitelná výška
Motory
Volitelné příslušenství
Materiál tubus
Kov - tenkostěnný
Rozměry tubusu
980mm x 100mm
Hmotnost celková
7,35kg

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html