4512909

Na dotaz

8 200 Kč s DPH

ks

Čočkový hvězdářský dalekohled s průměrem 90mm a ohniskovou délkou 900mm na kombinované montáži NG. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Hvězdářský dalekohled s čočkovým achromatickým objektivem o průměru 90mm a ohniskovou délkou 900mm na naklápěcí kombinované montáži NG.

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

První pohled na Měsíc při větším zvětšením, rozpoznání jasných dvojhvězd, kotoučků jasných planet, Jupiterových měsíčků, objevení velké galaxie M31 v Andromedě, ale i pouhé vyhledání jasných i méně jasných hvězd v zorném poli dalekohledu mohou být pro malé i začínající objevitele skutečným zážitkem.

Montáž dalekohledu můžete použít v azimutálním nastavení nebo v náklonu pod úhlem zemské osy pro snadnější sledování objektů.

Díky většímu průměru objektivu lze v obraze rozeznat více detailů než u dalekohledu s menším průměrem. Pomocí adapteru pro Smartphone je možné pořídit pěkné snímky Měsíce.

Popis vlastností:

  • Achromatický čočkový objektiv se dvěma členy o průměru 90mm, ohniskovou délkou 900mm a aperturním poměrem 1/10.
  • Součástí sady jsou dva okuláry o průměru 31.7mm a ohniskovými délkami 4mm (225x) a 20mm (45x). Barlow, který násobí zvětšení 3x (675x a 135x).
  • Dalekohled je upevněný na univerzální montáži MPM, kterou je možné použít v azimutálním nebo rovníkovém nastavení. Lze tak snadno pozorovat pozemské objekty a po náklonu podle zeměpisné šířky místa pozorování i objekty na hvězdné obloze a jednoduše je udržovat v zorném poli otáčením pouze kolem jedné osy.
  • Montáž je upevněná na duralovém stativu s nastavitelnou výškou.
  • Diagonální zrcátko usnadňuje pozorování objektů v nadhlavníku.
  • Záměrný LED hledáček s červeným bodem pomáhá snadněji nalézt objekt na obloze.
  • K dalekohledu je dodávaný speciální držák s přísavnými segmenty, na nějž lze položit Smartphone nebo mobilní telefon a pořídit fotografie Měsíce nebo jasných objektů.

Balení obsahuje: dalekohled, dva okuláry, Barlow 3x, diagonální zrcátko, hledáček, montáž, stativ, držák na mobil,

TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Typ dalekohledu
Čočkový
Optický systém
Achromat
Průměr objektivu
90mm
Ohnisková délka
900mm
Aperturní poměr
f/10
Max. využitelné zvětšení cca
180x
Okulárový výstup
31,7mm (1,25")
Okuláry v sadě
4mm (225x) a 20mm (45x)
Hledáček
Záměrný s červeným bodem - LED
Ostření
Hřebenové
Montáž
NG - kombinovaná
Stativ montáže
Hliníkový - stavitelná výška
Hmotnost celková
cca 6,5kg

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html