65573

Na dotaz

12 990 Kč s DPH

ks

Hvězdářský dalekohled Maksutov-Cassegrain 90/1250mm na montáži EQ1 Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Skladný, dobře přenosný hvězdářský dalekohled typu Maksutov-Cassegrain o průměru 90mm s ohniskovou délkou 1250mm na rovníkové montáži EQ1.

Rádi se občas posadíte pod noční oblohou posetou množstvím jasných hvězd a říkáte si, jak to tam asi vypadá? Máte zvídavé potomky, kteří by rádi prozkoumali povrch Měsíce a podívali se, jaké to je v měsíčních kráterech? Jasný Jupiter a Saturn mají také svá tajemství, která zůstávají očím bez optických přístrojů skrytá.

Zkuste třeba tento dalekohled od firmy Levenhuk. Součástí je velké množství užitečného příslušenství včetně přepravních brašen na tubus a stativ.

Dalekohled je dodávaný se stativem a montáží, která usnadní pozorování při velkém zvětšení.  

Dalekohled snadno sestavíte a během krátké doby jej můžete zamířit na Měsíc a začít objevovat nový svět. V dalekohledu pěkně rozpoznáte měsíční krátery, brázdy i pohoří.

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

Pouhý pohled na jasnou hvězdnou oblohu v nás může vyvolávat různé pocity. Pokud zamíříte dalekohled na hvězdy, pak budete mít radost z nalezení hvězdných objektů v zorném poli dalekohledu.

Tento skladný dalekohled je vhodný pro úplně samostatné začátky i pro pěkné chvíle při objevování a zkoumání detailů na Měsíc a planetách.

Dalekohledem je možné pozorovat i pozemské objekty v okolní přírodě (obraz bude pouze stranově obrácený).

Popis vlastností:

 • Objektiv je tvořený zrcadlem a korekční deskou. Jedná se o tzv. čočko-zrcadlový objektiv typu Maksutov-Cassegrain.
 • Všechny optické díly jsou vyrobené z kvalitního optického skla a jsou pro lepší přenos světla opatřené optickými vrstvami. Získáte tak kvalitní objektiv s velkou propustností světla a výbornou ostrostí obrazu.
 • Průměr objektivu je 90mm.
 • Ohnisková délka je 1250mm.
 • Aperturní poměr je 1/13,9. Dalekohled je ideální na pozorování detailů na Měsíci a jasných planetách, objevování dvojhvězd i na pozorování jasných hvězdokup, galaxií a mlhovin.
 • K dalekohledu jsou dodávané tři okuláry Super Plossl o průměru 31.7mm s ohniskovou délkou 6.3mm (zvětšení 198x), 10mm (125x) a 20mm (62.5x). Získáte tak širokou škálu zvětšení pro pozorování planet a Měsíce.
 • Pro větší zvětšení můžete použít přiložený Barlow násobič, který znásobí zvětšení okulárů ještě 2x.
 • Pro snadnější pozorování v nadhlavníku je přiložené diagonální zrcátko. Nemusíte tedy namáhavě zaklánět hlavu, pokud se budete chtít podívat na hvězdy přímo nad vaší hlavou.
 • Dalekohled má záměrný hledáček s LED červeným bodem, díky kterému můžete pohodlně a rychleji nalézt požadovaný objekt.
 • Tubus je celokovový, pevný a vnitřní stěny mají černý matný povrch proti odleskům.
 • Dalekohled je dodávaný na jednoduché rovníkové montáži EQ1, která má dostatečnou pevnost a nosnost pro tento malý přenosný teleskop.
 • Součástí je pevný stabilní hliníkový stativ s nastavitelnou výškou v rozmezí 710mm-1250mm.
 • Součástí je také sada čtyř barevných filtrů. Tyto filtry lze použít k pozorování planet. Zvýrazňují charakteristické rysy pozorovaných objektů, díky čemuž můžete spatřit ještě více detailů na povrchu planet.
 • Měsíční filtr, který je také součástí bohatého příslušenství naopak tlumí jasný svit Měsíce, takže můžete pohodlně pozorovat detaily v kráterech.
 •  Sluneční filtr je také součástí výbavy. Filtr je vyrobený ze speciální fólie Astrosolar (Baader Planetarium), která pohlcuje záření Slunce a umožňuje pohodlné pozorování nejbližší hvězdy bez snížení kvality výsledného obrazu. V žádném případě nezaměřujte dalekohled na Slunce bez solárního filtru, neboť hrozí nebezpečí trvalého poškození zraku.
 • Brašna na teleskop je vyrobena z odolného nepromokavého materiálu a polstrovaná podšívka chrání teleskop před nárazy. Brašna má samostatné ukládací prostory pro tubus teleskopu, montáž a příslušenství, včetně dalšího pouzdra na stativ.
 • Příručka "Máte teleskop! Co s ním dělat dál?". Tato referenční příručka se bude hodit amatérským pozorovatelům hvězd a těm, kdo si chtějí osvěžit své znalosti vesmíru. Kniha obsahuje podrobné informace o 280 nebeských objektech, jejich fotografie (barevné), hvězdné mapy a další ilustrace. Dále v ní naleznete základní informace o různých optických konstrukcích teleskopů.
 • Stellarium. Jedná se o software simulující 3D planetárium, který vám umožňuje plánovat svá pozorování a zkoumat noční oblohu na několik let dopředu. Databáze programu obsahuje více než 600 000 souhvězdí, hvězd, planet a jejich oběžnic a mnohem, mnohem více.
 • Sada plakátů (Plakáty "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"). Tyto velmi kvalitní barevné plakáty obsahují zajímavé informace o nebeských objektech. Ilustrace a inforámečky podávají potřebné informace ve srozumitelném formátu. Rozměry plakátů jsou 84 cm x 60 cm (A1).
 • Planisféra je otočná hvězdná mapa, která vám umožňuje spatřit, jaké bylo vzájemné postavení hvězd před několika staletími v minulosti, případně jak bude vypadat za několik stovek let v budoucnosti. Stačí zadat datum a čas, a tím nastavit hledáček na hvězdnou mapu.
 • Kompas. I astronomové občas potřebují kompas. Před zahájením svých pozorování se musíte vždy zorientovat podle severního pólu. A to je daleko jednodušší, když sebou máte kompas! A jakmile vedle severního pólu naleznete Polárku, snadno rozeznáte známá souhvězdí a další hvězdy.
 • Dalekohled je vhodný i pro pozorování okolní krajiny (obraz je v tomto případě stranově převrácený).

Rovníková montáž:

Montáž dalekohledu je rovníkového typu. Dvě osy montáže jsou na sebe navzájem kolmé a celá montáž se naklápí pod úhlem zeměpisné šířky místa pozorování.

Jelikož se planeta Země otáčí kolem své osy, která je nakloněná pod úhlem cca 23,5°, jeví se nám všechny vzdálené objekty na obloze, jako by se pohybovaly od východu k západu. Dalekohled má velmi malé zorné pole a tak je potřeba, neustále otáčet tubus ve směru zdánlivého pohybu objektu, aby nám objekt nezmizel ze zorného pole.

Rovníková montáž právě usnadňuje sledování objektů v zorném poli dalekohledu. Při správně nastavené rovníkové montáži stačí pro udržení objektů v zorném poli otáčet pouze kolem jedné osy.

Balení obsahuje: dalekohled, stativ, montáž, tři okuláry, LED hledáček, 4ks barevné filtry, měsíční filtr, sluneční filtr, Barlow 2x, diagonální hranol, brašnu, planisféru, sadu plakátů, Stellarium, příručku jak pozorovat oblohu,

TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Typ dalekohledu
Čočko-zrcadlový
Optický systém
Maksutov-Cassegrain
Průměr objektivu
90mm
Ohnisková délka
1250mm
Aperturní poměr
f/13.9
Materiál hlavní zrcadlo
Optické sklo
Max. využitelné zvětšení cca
180x
Okulárový výstup
31,7mm (1,25")
Okuláry v sadě
SP 20mm, 10mm, 6.3mm
Hledáček
Záměrný s červeným bodem - LED
Ostření
vnitřní
Montáž
EQ - rovníková
Stativ montáže
Hliníkový - stavitelná výška
Materiál tubus
Slitina hliníku
Hmotnost celková
cca 10kg

Kontaktujte nás!

Příslušenství 1
Alternativní produkty 3
google1a3235dafa6ecae9.html