4514500

Momentálně nedostupné Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete zanechat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.

5 690 Kč s DPH

Kompaktní zrcadlový dalekohled optické konstrukce Newton na jednoramenné azimutální montáži Bresser Nano.

Průměr hlavního zrcadla 114 mm, ohnisková vzdálenost 500 mm (f/4,4).

Dalekohled je vhodný pro děti a začátečníky. Můžete jím pozorovat jasné hvězdokupy, mlhnoviny, galaxie, ale i povrch Měsíce, případně planety Sluneční soustavy při menším zvětšení.

Dalekohled je vybavený upínacími kruhy s lištou typu Vixen a je upevněný na jednoramenné azimutální montáži Bresser Nano. Díky upínací liště je možné jej upevnit k jiné rovníkové montáži.

Součástí je záměrná LED hledáček s červeným bodem Red Dot, kovový okulárový výtah s výstupní šachtou 1,25", okulár SP26mm (zvětšení 20x).

Stativ z nerezové oceli je výškově nastavitelný (maximální výška dalekohledu je 160 cm), celková hmotnost sestaveného přístroje je 6 kg.

Dodává se včetně držáku pro Smartphone pro afokální fotografování za okulárem.

Po vyšroubování vizuálního nástavce je možné připojit digitální zrcadlovku (příslušný T-kroužek je nutné zakoupit zvlášť). 

Maximální doporučené zvětšení je cca 100x. Při vyšším zvětšení se již začnou projevovat nedostatky kompaktního světelného dalekohledu (koma a sférická vada).

K orientaci na obloze pomůže software Stellarium na CD a otočná mapka, které jsou součástí balení.

Přepravní hmotnost 9 kg.

Kontaktujte nás!

google1a3235dafa6ecae9.html