Parallelogram - BBA-5AL - montáž pro velké binokuláry nebo video rameno pro kamery.

Binokulární dalekohledy jsou skvělé při pozorování pozemských objektů nebo ptactva a zvěře. Při pohledu dalekohledem na letící objekty (např. letadla) během dne a na jasné nebe plné hvězd v noci si ihned všimnete, že je poměrně složité udržet i menší zvětšení v ruce bez opory nebo bez stativu. Pokud zvolíte běžný foto stativ, pak zase zjistíte, že pozorovat objekty nad hlavou z běžného stativu není až tak pohodlné. Běžný stativ nezajistí dostatečné pohodlí při pozorování a stabilitu obrazu.

Pohodlné pozorování letadel během dne a hvězdných seskupení na noční obloze.

Máte dalekohled a chtěli byste pozorovat letící letadla během dne nebo hvězdy na noční obloze?

Vynikajícím řešením může být speciální montáž - parallelogram. Jedná se o montáž, která díky vyvážení dvou ramen umožní velmi pohodlné pozorování i velkými binokuláry.

Na jedno rameno montáže upevníte dalekohled a na druhé rameno umístíte potřebná protizávaží. Manipulace i s těžkými dalekohledy je velmi snadná a elegantní. Dalekohled se "vznáší" na rameni montáže a obraz se nechvěje. Snadno můžete pozorovat i objekty vysoko nad hlavou v zenitu.

Snadná instalace na fotostativ

Montáž má ve spodní části otvor s 3/8" závitem - parallelogram tak snadno upevníte ke stabilnímu a pevnému fotostativu pomocí 3/8" šroubu, který je běžně osazený na stativech.

Součástí je stativový úchyt pro lišty a stativové adaptery o šířce 41mm.

Stativ, stativová hlava ani stativový adapter k dalekohledu nejsou součástí - je možné je dokoupit zvlášť podle typu dalekohledu.

K montáži doporučujeme pořídit (pokud již nemáte) pevný stabilní stativ, kulovou stativovou hlavu nebo dvoj/ troj cestnou hlavou s pákovými aretacemi a stativový adapter k dalekohledu. Vše potřebné příslušenství můžete najít na webu v oddělení Stativy, adaptery.

Možnost využít sestavu jako video rameno

Celou sestavu můžete použít také jako video rameno pro natáčení atraktivních záběrů z výšky nebo v pohybu. Na rameno můžete upevnit kameru nebo fotoaparát s hmotností až 5kg.

Více informací nových stránkách Parallelogram BBA-5AL - 4750,-Kč

google1a3235dafa6ecae9.html