Dálkoměry – již v samotném názvu je řečeno, k jakým účelům jsou určené. Optoelektronické přístroje s vestavěným optickým dalekohledem slouží k měření vzdáleností neprůsvitných objektů, které dobře odráží laserový paprsek.  

Dálkoměry jsou v podstatě dva druhy – laserový dálkoměr bez optického zaměřovače (používané hlavně ve stavebnictví) a dálkoměry s optickým zaměřovačem (dalekohledem).

Dříve se požívaly dálkoměry založené na trigonometrickém principu, kdy se vzdálenost dopočítávala z jedné známé veličiny (např. rozměru objektu).

V současné době se převážně používají dálkoměry s aktivním zdrojem energie, které vyšlou laserový paprsek nebo radiový, či ultrazvukový signál k objektu. Od objektu se paprsek nebo signál odrazí zpět a je snímaný detektorem. Na základě známé rychlosti paprsku nebo signálu a doby odezvy pak přístroj určí vzdálenost objektu od detektoru (tedy od pozorovatele).

V naší nabídce naleznete kvalitní laserové dálkoměry s optickým zaměřovačem.

Dálkoměry nejsou v základním náhledu nijak seřazené. Pro užší výběr můžete použít filtry, které jsou v horní části nabídky. Můžete je seřadit podle ceny, výrobce, průměru, zvětšení atd. Pokud budete chtít s výběrem dálkoměru poradit, neváhejte a kontaktujte nás.

0 Kč
14 000 Kč

Dálkoměr Nikon Forestry Pro

1-3 dny
12 690 Kč
Rádce
VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

18. 09. 2016

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.

google1a3235dafa6ecae9.html