Dalekohledy se stabilizací obrazu (se stabilizátorem) : chvění rukou a nestabilita místa pozorování (paluba lodi) mají velký vliv na rozpoznání detailů v obraze. Můžete být mladý sportovec v kondici, ale stačí, když jdete a při chůzi se trochu zadýcháte a unavíte, pak si vezmete dalekohled a chcete rozeznat důležitý detail v obraze. Zjistíte, že nějak nemůžete dobře ustálit objekt v zorném poli, natož, abyste rozpoznali detaily. V tomto momentě stačí zapnout stabilizátor a obraz je rázem pevně usazený a vy můžete rozeznat vše, co potřebujete. Stejný problém může nastat např., pokud pozorujete z paluby houpající se lodi. Stabilizátor dokáže vykompenzovat i tento pohyb, který se přenáší do obrazu.

Dalekohledy se stabilizátorem mají výhodu pevného a ostrého obrazu, ale jejich rozměry nejsou zrovna kapesní. Nicméně pokud dalekohled nenosíte s sebou, ale máte jej např. v autě nebo na palubě lodi, může být stabilizátor šikovným benefitem, který zpříjemní pozorování.

V poslední době se objevují také kompaktní monokulární dalekohledy s velkým zvětšením a stabilizátorem obrazu. Většinou jsou ve vyšších cenových kategoriích, ale tomu také odpovídá jejich výkon.

Žádná položka
VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.


Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Další
google1a3235dafa6ecae9.html