Dalekohledy s velkým zvětšením: čilý letecký provoz nad našimi hlavami svádí k pokušení zamířit dalekohled na vysoko letící letadlo, ve snaze rozeznat o jaký typ letícího stroje se jedná. Vzdálený objekt dobře vidíte i v menším dalekohledu, ale detaily si prohlédnete teprve při větším zvětšení. Dalekohledy, které mají zvětšení 12x a více, zařazujeme do samostatné kategorie. Při větších zvětšeních se již do obrazu přenáší chvění rukou, a byť objekt vidíte hodně přiblížený, již nedokážete dobře rozpoznat drobné detaily. K tomu je potřeba zapřít ruce o pevný podklad nebo upevnit dalekohled na stativ. Dalekohledy s větším zvětšením mají také užší zorné pole, takže pokud si chcete vychutnat detail v obraze, použijte pevný stabilní stativ s dostatečnou nosností, pomocí stativového adapteru dalekohled připevněte ke stativu. Nyní můžete pohodlně pozorovat i nejmenší detaily v obraze, které je dalekohled schopen rozlišit.

Dalekohledy s větším zvětšením mohou být i malé kompaktní až kapesních rozměrů. Tyto dalekohledy nemají možnost upevnění na stativ a slouží pouze k orientačnímu pozorování při velkém přiblížení. Nečekejte od nich nijak excelentní obraz s rozlišením detailů – prostě dávají možnost pozorovat objekty více přiblížené.

Plnohodnotné dalekohledy s velkým zvětšením mají trochu větší rozměry, hlavně pokud mají větší průměr objektivu pro lepší světelnost a širší zorné pole. Zvětšení je dáno kombinací ohniskových délek objektivů a okulárů. I zde platí, že dražší dalekohledy mají lepší  - tedy jasnější a ostřejší obraz, v němž můžete rozlišit více detailů a lepší kontrast s věrným podáním barev.

Navštivte také obchod s větším výběrem na adrese:

www.dalekohledy-mikroskopy.cz

0 Kč
15 580 Kč

Dalekohled Bresser Travel 16x50

Na dotaz
1 563 Kč
1 469 Kč

Dalekohled Bresser Saturn 20x60

Na dotaz
3 880 Kč
2 990 Kč

Dalekohled Vortex Crossfire 12x50

Na objednávku
5 100 Kč
4 990 Kč

Dalekohled Vortex Vulture 15x56 HD

Na objednávku
13 950 Kč

Dalekohled Vortex Viper HD 12x50

1-3 dny
16 300 Kč
15 580 Kč
Rádce
VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

18. 09. 2016

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.

Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

18. 05. 2016

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Jak vybrat dalekohled - zvětšení binokulárních dalekohledů

Jak vybrat dalekohled - pár slov ke zvětšení.

26. 04. 2017

Článek, který Vám může pomoci jak vybrat binokulární nebo monokulární dalekohled podle zvětšení.

Rady jak vybrat dalekohled

Několik praktických postřehů pro výběr binokulárního dalekohledu

15. 04. 2017

Pár důležitých postřehů, které Vám mohou být užitečné při vybírání dalekohledu.

Hranoly v dalekohledech

Hranoly binokulárních dalekohledů

20. 04. 2017

Binokulární dalekohledy obsahují kromě čoček také hranoly. Článek pojednává o hranolových soustavách běžně používaných v binokulárních dalekohledech.

google1a3235dafa6ecae9.html