Montáže hvězdářských dalekohledů: Optická konstrukce (velké zvětšení, úzké zorné pole) a velké rozměry tubusu hvězdářských dalekohledů neumožňují držet dalekohled při pozorování jen tak volně v ruce. Tubus se proto upevní na tzv. montáž, která vám umožní pohodlně natáčet tubus dalekohledu ve směru pozorovaného objektu a ve spojení s pevným stativem také zajistí stabilní obraz planet, hvězd, Měsíce a jiných vesmírných objektů.

Montáže s naváděcím systémem GOTO: některé montáže (rovníkové i azimutální) jsou vybavené motory řízené mikroprocesorem, k nimž  je přidaný ovladač se softwarem a databází známých a pozorovatelných objektů ve vesmíru. Ovladač komunikuje s motory a po krátkém nastavení je možné na vybraný objekt z databáze nasměrovat dalekohled. Většina systémů má schopnost sepnout hodinový motor a udržovat nalezené objekty v zorném poli dalekohledu. Ovládání dalekohledu pomocí GOTO montáže je snadné a velmi pohodlné.

V této kategorii jsou uvedené všechny čočkové hvězdářské dalekohledy na montáži s GOTO naváděcím systémem, které máme v nabídce bez ohledu na cenu a parametry. Pro užší výběr můžete zvolit filtr a dalekohledy setřídit podle ceny, průměru objektivu, zvětšení atd. Pokud budete chtít poradit, jak vybrat kvalitní astro dalekohled, neváhejte a kontaktujte nás.

0 Kč
36 200 Kč

Messier 127/635 EXOS-2 GOTO

3-5 dní
29 650 Kč

Messier 152/1200 EXOS-2GOTO

3-5 dní
34 900 Kč

Messier 152/760 EXOS-2 GOTO

3-5 dní
36 200 Kč
google1a3235dafa6ecae9.html