Birds IcelandDalekohledy na ornitologii a pozorování ptactva – při pozorování přírody a v ní volně žijících zvířat (ptactva, divoké zvěře a šelem, drobných savců i velryb) můžete použít binokulární dalekohledy, které máte vždy připravené po ruce (nejlépe v ruce), protože volně žijící živočichové nebudou dlouho čekat na to, až si je prohlédnete – buď je uvidíte než si odejdou po svém, nebo máte smůlu. Optimální dalekohledy na pozorování ptactva a dalších živočichů v přírodě nemají velké rozměry a nejsou příliš těžké, nejspíš je budete neustále držet v ruce nebo nosit zavěšené na krku.  Ornitologické dalekohledy by vám měly poskytnout ostrý jasný obraz s kontrastem a věrným podáním barev. Zároveň by měly mít minimální barevnou vadu na kontrastních přechodech (ptáci na pozadí jasné oblohy by nemuseli mít v dalekohledu výrazné fialovo-modré proužky kolem těla).  S tou barevnou vadou to sice dokonale nezvládnou všechny dalekohledy (někdy ani ty nejdražší ne), ale přeci jen, čím dražší dalekohled, tím ostřejší a kvalitnější obraz získáte (alespoň se takové dalekohledy snažíme vybírat).

Zvětšení dalekohledu záleží na tom, co a jak chcete pozorovat. Dalekohledy s menším zvětšením 6x-8x mají větší zorné pole a stabilnější obraz, což se může hodit, pokud se objekty pohybují. Dalekohledy se zvětšením 10x-12x lze dobře udržet v ruce a můžete jimi pozorovat více detailů než při zvětšení 8x. Dalekohledy se zvětšením 12x a víc je vhodné upevnit na stativ nebo si alespoň dobře zapřít ruce při pozorování. Tyto dalekohledy bývají  také větší a těžší.

Navštivte také obchod s větším výběrem na adrese:

www.dalekohledy-mikroskopy.cz

0 Kč
26 300 Kč

Dalekohled Bresser Pirsch 8x26 WP/N2/PC

1-3 dny
3 395 Kč
2 700 Kč

Dalekohled Vortex Vanquish 10x26

Skladem
2 900 Kč
2 780 Kč

Dalekohledy Bresser Pirsch 10x26 WP/N2/PC

1-3 dny
3 390 Kč
2 800 Kč

Dalekohled Vortex Raptor 10x32

Na objednávku
2 850 Kč
Rádce
VIP záruka na dalekohledy Vortex

VIP záruka na dalekohledy VORTEX

18. 09. 2016

Americká firma Vortex Optics poskytuje na veškeré své dalekohledy a puškohledy doživotní bezpodmínečnou VIP (Very Important Promise) záruku na funkčnost výrobku.

Jak čistit optiku dalekohledů

Jak čistit optiku binokulárních dalekohledů?

18. 05. 2016

Častým používáním se každý dalekohled zapráší, zašpiní a opotřebuje. Vhodnou péčí je možné udržet optickou i mechanickou část dalekohledu ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu a tím znatelně prodloužit jeho životnost.

Jak vybrat dalekohled - zvětšení binokulárních dalekohledů

Jak vybrat dalekohled - pár slov ke zvětšení.

26. 04. 2017

Článek, který Vám může pomoci jak vybrat binokulární nebo monokulární dalekohled podle zvětšení.

Rady jak vybrat dalekohled

Několik praktických postřehů pro výběr binokulárního dalekohledu

15. 04. 2017

Pár důležitých postřehů, které Vám mohou být užitečné při vybírání dalekohledu.

Hranoly v dalekohledech

Hranoly binokulárních dalekohledů

20. 04. 2017

Binokulární dalekohledy obsahují kromě čoček také hranoly. Článek pojednává o hranolových soustavách běžně používaných v binokulárních dalekohledech.

google1a3235dafa6ecae9.html